top of page

VIDEO

 

Pozrite si viac konkrétnejších informácií o našej činnosti v obasti videa.

Omega Entertainment záznam

Multicam záznam

V závislosti od typu eventu vyberáme počet kamier. Vždy sa natáča minimálne na tri kamery, tak máme každý uhol pokrytý. Pri klipoch točíme zábery opakovane aj na 20 uhlov. Pri strihu si tak vieme prepínať uhly kamier v reálnom čase a vybrať tak ten najlepší. Vďaka multicamerovému záznamu sme schopní aj zdĺhavý, niekoľko hodinový záznam spracovcať do svižného dynamyckého videa.

Omega Entertainment strih

Stabilizácia

Okrem mechanických Flycam stabilizátorov sme začali využívať aj servomotorový stabilizátor DJI Ronin SC. Ten sa stará naozaj o stabilný obraz za každej situácie. Ak by to však nestačilo sme schopní Ronin SC spojiť aj s Flycam (vestovým stabilizátorom). Ak by ani to nestačilo, stabilizácia je aj v samotnej kamere.

Jimmy jib

V televizíí a na live koncertoch je to veľmi častá pomôcka. Áno - dynamické plynulé zábery nad hlavami ľudí vie zabezpečiť jedine Jimmy. Jimmy je jednoducho žeriav pre kameru. Ten náš má dosah až 4,5 metra a radi ho používame pri live streamoch. Vie však dosť zabrať miesta, čo nie je výhoda pre vačšinu interiérových eventov. Naopak v exteriéroch ho veľmi spoľahlivo dokázal nahhradiť náš dron DJI Phantom 4.

Kameraman

Kameraman je najdôležitejší pri každom videu. Na väčšine eventov máme vždy dvoch kameramanov, ktorí vedia dynamicky aj staticky pokryť každý doležitý okamih eventu. Ak nestačia dvaja pre nás to nie je problém. Dbáme na to, aby aj každý člen nášho týmu bol zaškolený v danej oblasti.

Omega Entertainment kameraman

Strih

Pre strih využívame iMac počítače, pre ktoré je výlučne licencovaný profesionálny strihací program Final Cut Pro X. Ten nám dovoľuje spracovať video na maximálnu úroveň.  FCPX obsahuje celý balíček programov na úpravu zvuku a špecialne efekty.  Špecialne efekty sa dajú dokupovať, preto postprodukčné možnosti sú neobmedzené. 

Omega Entertainment stabilizácia
Omega Entertainment stabilizácia

Letecké zábery 

O naše letecké zábery sa stará profesionálny dron zo sériu DJI  Phanotm 4. Je plne autonómny a určený na profesionálne natáčanie akejkoľvek náročnej výzvy. S jeho 4K kamerou a špičkovou stabilizáciou vie hravo prekonať aj naše kamery.

Omega Entertainment DJI Phantom 4
Omega Entertainment jimmy jib

Vyberte si

bottom of page